| Candea a întrebat:

Chiar este ilegal sa faci propriul tau post de radio fara licebta si de alea?

FUNDA!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este ilegal sa-ti faci un post de radio pe internet, in schimb este ilegal sa difuzezi continut protejat de drepturile de autor fara a detine dreptul de difuzare. Numai bine!

| DeyCj a răspuns:

Ilegal nu e, postul de radio în sine, doar conţinutul ce îl vei difuza poate deveni ilegal dacă nu ai dreptul de autor(ce obţine prin încheierea unui contract cu o casă de discuri).Dar adevărul e ca nu se prea verifică asta şi mai mult dacă îl faci privat deoarece autentificarea se va face pe baza IP-urilor introduse de tine pe server.Succes

| AlexCrb a răspuns:

Ilegal nu e dar incalci drepturile de autor ale artistilor. La cate posturi radio pirat exista pe net, nu cred ca iti face nimeni nimic... Am avut si eu unul intr-un timp.

| nutepriveste21 a răspuns:

Punem politia pe urmele tale si o sa aflam!

| Candea explică:

Am decis sa nu imi fac...de cat sa platesc amenzi, mai bine nu mai fac nimic!

| Ramypapushik a răspuns:

Ba nu... Si eu am, si nu este ilegalwinking

| BOSS270 a răspuns:

Da

| klaudiu13 a răspuns:

Da