| Balogh_Zoltan_1931_2H5d a întrebat:

Cind itroduc citititor de card sd in pc.scrie remove Disc f-g ce trebuie sa mai fac?

1 răspuns:
| NicolaeCrefelean a răspuns:

La conectarea cititorului, Windows adaugă litere pentru fiecare loc în care se pot introduce carduri. Fără carduri introduse în cititor, nu e nevoie să faceți nimic. Abia după ce introduceți un card și terminați de copiat pozele trebuie să folosiți comenzile „Safely remove disk".

Asta se face pentru păstrarea integrității datelor de pe carduri. La fel se deconectează și memoriile (stick-urile) USB.