| GeorgeX1999 a întrebat:

Cine imi recomanda cateva modele de laptop-uri ASUS, Sony si Dell intre 2000-3000 lei care sa poti edita ceva pe ele si mearga jocuri gen Minecraft, GTA etc.?

6 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Ca să-ți meargă Minecraft ai nevoie de ceva care costă doar 500 lei. Un laptop bun ar fi acesta :

http://www.altex.ro/......-windows-8

Mai dai 400 lei în plus dar ai reducere 1000 lei! E Intel Core i5, 8 GB RAM, nVIDIA GeForce GT 650M de 2 GB + Windows 8.
Eu zic să ridici puțin miza pentru că tehnologia evoluează rapid și vei avea nevoie tot mai mult de un calculator/laptop puternic.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexDu a răspuns:

Cauta pe tocmai.ro sau pe eMAG big grin.

| Xscape a răspuns:

Uite aici. Ăsta vreau să mi-l iau şi eu, şi am înţeles că este foarte bun pentru jocuri, browsering, etc.
P.S: Nu este scump, şi merg aproape toate jocurile noi/vechi minim la modul,, Medium ". Sper că te-am putut ajuta.

http://www.emag.ro/......E9T1NBBBM/

| RaulStefan1 a răspuns:

Eu ti-asi recomanda un ACER Aspre E1-531 sunt foarte multumit de el mai este un model tot de genul acesta dar e putin mai bun.Modelul pe care il am eu ajunge in jur la 3000-3500 depinde de magazin iar celalalt 4000-4500 depinde de magazin