| alexxu07 a întrebat:

Cine imi spune si mie cum schimb parola la calculator?

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

Intri in Start->Control Panel->Users Accounts.In noua fereastra aparuta iti alegi ( de jos ) accountul la care vrei sa-i schimbi parola ( Administrator e cel pre-setat ).Dai click pe el si selectezi " Change password ".

4 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai prima data trebuie sa o stii pe actuala parola, dupa care cand esti pe desktopul liber, ca sa nu fie lag, dai start-control Panel- User Accounts and Family Safety (dai clic pe el) dupa care vei vedea ca printre primele randuri scrie : Change your Windows password si dai clik pe scris si de acolo dai Create a password for your computer, dar tu s-ar putea sa ai change in loc de create, dar ce am zis eu e valabil 100% pentru Windows7 pentru Vista sau Xp nu sunt sigur ca e fix la fel, daca mai ai intrebari trimite-mi mesaja

| Pitbull305 a răspuns:

Intri la contol panel dai user accounts si dai change password.

| IONEL10 a răspuns:

Daca ai windows xp intri in start si click la imaginea de sus o sa-ti apara user accounts. Dpa aceea o sa-ti dea sa schimbi imaginea, dar tu dai cancel si dai la Remove password(ceva de genul), sper ca te-am ajutat.

| Marghi_Teo_1998 a răspuns:

Daca ai xp dai ctrl+alt+delete si iti aparea acolo change password.