| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a întrebat:

Cine imi zice daca imi pot sterge contul pe facebook? Daca se poate, cum? Vreau raspunsuri explicite.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

STERGE CONT DE PE FACEBOOK -
1. Gandeste-te daca vrei sa stergi contul, sau doar sa il dezactivezi.
2. Daca te decizi sa il dezactivezi, toate pozele, comentariile si setarile vor fi salvate si le poti utiliza mai tarziu.
3. Pentru a sterge un cont de Facebook, mai intai este recomandat sa stergi orice fisiere si detalii de pe cont: poze, mesaje, linkuri, filme, muzica etc. Intra aici https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account si da click pe Submit(sterge cont). Stergerea va dura cateva zile, apoi contul tau va disparea din baza de date.
Numai bine !

3 răspunsuri:
| Lexus28 a răspuns:

Poti sa il dezactivezi. Te duci in dreapta sus, pe pagina principala, unde scrie Account, apoi Account Settings, te duci in josul paginii si vei avea Deactivate Account. Asta e tot.

| SameMistake a răspuns:

Cand esti logata, dai sus in dreapta la contul meu, dupa care dai la setarile contului, apoi e ultima optiune: dezactiveaza cont, si dai acolo.
Daca ai in engleza dai la account, la settings account(parca) si acolo e ultima optiune.

| deded23 a răspuns:

Desigur. Contul tau de pe facebook se poate sterge usor. intra pe facebook. baga e-mailul si parola. dupa care, sus in dreapta paginii ai urmatoarele optiuni: acasa, profil, cauta prieteni si contul meu. click pe contul meu si pe setarile contului. in josul paginii vei gasi deconectare cont.si gata. contul tau va fi sters