| gabitza_3022 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine?
Cum se face un proiect in power point? tutorialele nu sunt prea accesibile..si nu prea am timp sa le caut

Răspuns Câştigător
| Swany a răspuns:

Te ajut eu. if you want >:d

3 răspunsuri:
| Swany a răspuns:

Iti zic aici cateva chestii importante in PowerPoint.
Aaa da.depinde si ce proiect vrei sa faci happy
Oricum.
Deschizi PowerPoint'u si primul lucru'ar fi sa faci mai multe slide'uri (pagini, dispozitive) aici ai mai multe optiuni :
1.In partea stanga ai slide'urile, dai un click dreapta pe spatiul gol(nu pe primul slide) si "New slide" sau 2.In partea dreapta de sus a paginii gasesti "New Slide" si dai un click.happy
Dupa astea mergi in meniul "Format" -> "Slide Layout" si in dreapta iti apare o fereastra cu Layout-uri happy. cel mai simplu ar fi sa alegi cel gol.mergi din nou in meniul "Format" -> "Background" si iti apare o fereastra.si in josul ferestrei este o sageata. da'un click pe ea si alege "Fill Effects".de acolo poti sa-ti alegi ce culoare vrei sa fie slide'urile happy
Sa zicem ca vrei doua culori.alegi "Two colors" si iti alegi culorile.mai jos gasesti o coloana cu mai multe exemple "From corner","Diagonal up","Vertical" etc happy.si alegi una dintre astea
Apesi OK.si daca vrei sa aplici doar la un slide alegi "Apply" sau daca vrei la toate slide'urile alegi "Apply to all".
Sa zicem ca vrei sa pui un titlu happy
Alegi "WordArt" si il gasesti in josul paginii un "A" albastru si putin oblic big grin dai un click pe el.si iti alegi ce fel de titlu' vrei.si iti apare o fereastra unde trebuie sa scrii titlul pe care vrei sa'i dai paginii happy daca nu'ti place fontul si marimea le poti schimba (doar daca vrei) si dai OK.
Iti apare titlul si il muti unde vrei.
Langa "WordArt" iti apare un A si niste liniute. dai un click pe el si iti alegi in pagina unde vrei sa scrii.
Iar daca vrei sa pui poze. dai doar copy la poza si paste in PowerPointwinking
Daca vrei sa pui efecte: mergi in meniul "Slide Show" -> "Custom Animation" selectezi poza, titlul sau scrisul si sus in dreapta este "Add Effect" dai un click si iti alegi de acolo "Entrance" (efecte de intrare) "Emphasis" (Efecte accentuate) si "Exit" (efecte de iesire)
De exemplu' alegi "Entrance" si mergi doar cu mous'ul pe ea si alegi "More effects" si iti alegi ce efect vrei si dai OK.
La fel faci si la celelalte.
Cam atat ar fi happy
Daca vrei mai multe informatii lasa-mi un mesaj privat.
Mult succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Realizez atestate, proiecte, prezentari power point si word, eseuri, mulaje clipuri, tutoriale si altele. Relatii la e-mail: infogj@yahoo.com

| dragutza a răspuns:

Pai este foarte usor! pui titlu pe un slide si urmatoarele cu informatiile despre ce ai tu de facut! ca fond ai putea sa laegi o culoare simpla dintre:alb, negru, rosu...etc! daca mai vrei explicatii spun-mi! succeshappy