| YouTub3r a întrebat:

Cine ma poate ajuta? Am un laptop Lenovo, cand l-am luat se incarca bateria 100%, dupa cam 6 luni a inceput sa se incarce doar 60%,si chiar asa, tine foarte putin.Cand mai arata ca e 10 % si mai sunt cam 15 minute se inchide dupa 2 minute...

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca l-ai lasat la incarcat chiar si cand bateria era pe 100% ce sa faci..bateria aceea mai are si ea nevoie de clicluri de incarcare-consumare.

| YouTub3r explică (pentru Jipa95):

Pai probabil asta e, adica mereu las laptopul la incarcat laughing

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai lucreaza la pc si pe baterie.Se descarca si o reancarci. Apoi o poti scoate din laptop.Descarcata.Asa fac eu.Si nu s-a modificat cu nimic timpul ei de incarcare/functionare.Am laptopul de 7 ani.Dar nu Lenovo.

| K0sti a răspuns:

Te poate ajuta o baterie noua!