| LALALALALALAAAAAA a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine sa imi fac un site gen www.llalalalala.ro?
chiar am nevoie urgenta de ajutor ca sa imi pot promova celalalt proiect la care lucrez, si anume video blogul. Va multumesc.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi pe. ro,. com domeniile nu sunt gratis.Deci tu vrei să îţi faci un site sau numai de domeniu.Pentru domeniu aproape ţi-am răspuns dar mai am o completare. Poţi apela la înregistrări de domenii on line cum ar fi de exemplu RO.TL, sau aici http://www.smartdots.com/ dar mai sunt numai că nu prea m-au mulţumit.
Pentru a crea un sirte poţi apela la internet şi anume la unele site-uri specializate în construcţia de site-uri cum sunt google sites(număr de site-uri nelimitat, 100MB max/site, fără sub domenmiu inclus) sau yolla syte(maxim 5 site-uri per cont, maxim1500MB/site, cu subdomeniu de yolla.com inclus, dacă optezi pentru publoicarea acestuia, subdomeniul fiind gratis). Amândouă sunt gratuite şi cu utilizare nelimitată. Şi pentru bloguri îţi recomand blogspot, că este cel mai complex şi destul de uşor de utilizat.Succese şi sper că te-am ajutat.

| Spintecatorul a răspuns:

Pai trebuie sa iti cumperi domeniu. Site-ul il scrii daca sti si apoi intri pe un site de hosting de ex http://megahost.ro si cumperi domeniu. Daca nu sti sa faci site. asta este a doua problema, ar trebui sa stii programare.

| Sinedd a răspuns:

Domeniile astea nu sunt gratis!