Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2894551intrebari
Ultimele intrebari
MediaDOT.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
17 Apr
SATI 286.641AFISARI
134.910VIZITE
118.006V. UNICI

Cine stie cum imi pot face? Nu stiu daca e ceva de reparat...Ca sa va povestesc: aseara a reinstalat tata windowsul si acum in loc de z imi face y si viceversa.Si ce ma enerveaza cel mai tare? Faptul ca nu gasesc aronul ( @ ) si ma enerveaza al culme.Astazi l-am cerut pe mess la cineva si am dat copy-paste ca sa por sa ma loghez pe TPU.Cum pot remedia situatia asta?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    a răspuns:

Cred ca a fost setata limba romana si atunci se schimba unele taste. Trebuie sa setezi limba engleza si se poate face in 2 feluri: 1. Daca apare limba in taskbar(bara de jos) si este RO dai clic pe ea si setezi EN. 2. Daca nu apare intri prin Start/Control Panel/Regional and Language Options/Advanced si de la Select a language... selectezi English(United States) si dai OK. Succes si numai bine!

• 5 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Încearcă ctrl dreapta+shift dreapta. Vezi pe urmă. Ţi s-a schimbat maparea la tastatură şi cel mai probabil o ai în română, combinaţia aia de taste s-ar putea s-o readucă pe cea normală.
  • a răspuns:
    Pai jos la bara de meniu unde sunt programele trebuie sa fie un ''en'' sau "ro" dai acolo si pui pe limba engleza si gata. sper ca te-am ajutat. funda plzz
  • a răspuns:
    Am avut si eu problema asta pana am descoperit ca @ se face cu ALT din dreapta +V.Sau ca sa remedieyi problema acolo jos langa bara de instrumente (dreapta jos)ai Ro si En. Probabil la tine e Ro...si asta e tu da pe En si se va rezolva totul.
  • a răspuns:
    Din bara de jos trece-l in limba engleza. Calculatorul bineinteles.
  • Raspuns anonim:
    Ai tastatura in limba romana setata. Du-te in controlPanel-regional settings-languages si selecteaza engleza, si totul va fi ca inainte