| DanyDy_Andrei_1990 a întrebat:

Cine stie cum sa ma defloodez pentru ca ma floodeaza unul lumindu-mi ipul prin skype si nu pot dezinstala skypeul pentru... e skype si vb cu prieteni, Cine ma ajuta are funda!

Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

O veste rea, nu prea ai cum sa scapi deoarece are skype-ul tau, e ca si cum multi prieteni iti trimit mesaje, cum scapi de asta? Nu poti, trebuie sa-i convingi sa nu trimita mesaje, asa e cu flooder, nu cred ca pentru simplu fapt ca ti-a luat ip-ul, dar poti sa-l scimbi, asta doar daca ai ip dynamic, daca ai static nu-l poti schimba, trebuie sa-i suni pe cei de la care ai internetul.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce iti face cu ip ul prin skype?

| DanyDy_Andrei_1990 explică (pentru suntserios):

A flooda este atunci cand un program care iti face netu praf timp de 10-20 mine in functie de cat de bun este si de ce net are persoana care il foloseste... Daca dai de nu tip de genu asta nu juca nimic ce necesita mult cum ar fi :lol dota smite si alte jocuri de genu

| suntserios a răspuns (pentru DanyDy_Andrei_1990):

Stiu foarte bine ce inseamna a flooda, nu pricep insa ce inseamna pentru tine

"unul lumindu-mi ipul prin skype"

| MaximSpeed a răspuns:

1 daca ai rooter scoate-l din priza si se schimba IP.2 activeaza firewall de la windows ( gasesti tutoriale pe net).