| Klandestin a întrebat:

Cine stie de ce cand vreau sa imi fac windows-ul (7) la ultima parte dupa ce instaleaza placa video, mai merge 2, 3 secunde si se bloceaza sad! Am incercat cu 2 dvd-uri rom si cu 2 dvd-uri de windows si tot problema asta emoticon frown
(am 2 harduri, chestia ii cu rom-ul meu si cu windows-ul meu nu a mers la primul, dupa ce am luat de la un vecin la primul am reusit cu greu sa il fac din a2a incercare, dar la al2lea nu mai vrea deloc)

7 răspunsuri:
| songoku10002002 a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme de alimentare. Lasa doar un hdd alimentat si incearca asa. Nu instala windows-ul din nou, continua de unde ai ramas. Ce model de placa video este?

| Klandestin explică (pentru songoku10002002):

Gtx 260. Asa am facut, pe rand si tot nu merge sad

| songoku10002002 a răspuns:

Cunosc modelul. Testeaza placa in alt pc. Daca doar la tine nu merge, atunci e problema cu sursa de alimentare. E o placa cu consum mare, peste 150W.

| Klandestin explică (pentru songoku10002002):

Pai pe un hard am reusit sa fac windows-ul si merge perfect, chiar acuma sunt pe el, doar ca pe al2lea hard mii se tot blocheaza sad

| songoku10002002 a răspuns:

Aaa, spune asa. Pune-l secundar si verifica cu HDD Sentinel sa vezi cata viata mai are, sectoare defecte... health, bad sectors

| Klandestin explică (pentru songoku10002002):

Eu nu ma prea pricep la astea, poti sa imi spui cum pun HDD sentinel daca nu pot intra in windows?

| songoku10002002 a răspuns:

Nu poti, dar instaleaza windows-ul pe HDD-ul care merge. Celalalt mai mult ca sigur ca are probleme.