| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Cine stie un program de redat claritatea unei imagini, adica daca imaginea e mai inchisa la culoare si nu se intelege multe din ea, cu ce program pot sa o fac mai clara, si optiunea din acel program. Funda

Răspuns Câştigător
| Alina49335 a răspuns:

Photoscape 3.7 -->http://photoscape.soft32.com/.

1.Descarca programul conform pasilor explicati.
2.Instaleaza-l (conform tutorialului)
3.Deschide-l si incarca poza din calculatorul tau.
4.In functie de ceea ce vrei tu sa schimbi la poza, la claritate, poti schimba dozarea luminii, umbrelor, poti mari sau micsora intensitatea culorilor.In prima rubrica,la Home,mai exact,ai bright,color,auto contrast, sharpen, auto level, bloom, etc.In functie de ceea ce vrei tu sa schimbi la poza,o poti modifica in photoscape. Dupa cum spui tu, fiind mai inchisa, iti recomand sa mergi la bright, color si cand iti apare fereastra, la al 2lea rand, la brighten, sa maresti procentajul luminii, asa va deveni mai clara poza.Succes :*

3 răspunsuri:
| Kandia15 a răspuns:

Photoshop happy

| Adiiiiiii69 a răspuns:

Incearca cu Photoscape

| CatalinManta a răspuns:

In caz ca sti sa folosesti photoshop, uite aici un tutorial : https://www.youtube.com/watch?v=qsdI8KuhiZY