| prodan90 a întrebat:

Conectez xboxul one, la led-ul meu full hd Philips printr-un cablu HDMI apoi bag in LED mufa jack de la casti dar problema este ca se aude si in tv si la casti.AM intrat in meniul LED-ului si am gasit o solutie nu f confortabila pentru mine, aceea ca trebuie sa dau Disable la Led Difuzoare ca sa se poata auzi doar in casti, apoi cand scot castile LED-ul e mut si trebuie sa fac acea setare la loc.Cum sa fac sa mearga sunetul LED-ului cand scot castile si sa se puna pe mut si sa se auda doar in casti cand bag mufa jack?

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

De ce conectezi castile la tv? La Xbox One ai jack pentru casti incorporat in controller. Conectezi castile la controller si dai mute la televizor.