| GabrielXD354 a întrebat:

Cred ca am un virus sau ceva in laptop desi am doua antivirusuri.Acum o ora imi apăruse o icoana de-aia care apare cand muți ceva altundeva sau stegi.A dispărut foarte repede, cam 1 secunda, am zis ca cine stie ce o fi.Si acum au aparut mai multe si scria Extracting filies prima oară si dupa deleting files si erau multe una dupa alta si dupa mi-a căzut netul.Am oprit laptopul imediat.Ce sa fac? Windowsul e 8.1 si abia am găsit sa il instalez si nu am de gând sa o fac din nou.

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Nu este bine deloc sa ai doua antivirusuri ca s-ar crea conflicte si unul dintre ei s-ar produce virusuri! alege una dintre ele pe cel mai bun antivirus! Iti recomand sa-ti instalezi programul,, MALWAREBYTES ANTI-MALWARE" si sa scanezi!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

2 antivirusi? Esti bun!

| OldSoul a răspuns:

Posibil sa ai un keylogger...
Incearca sa bagi un anti-malware bun sa vezi poate scapi, dar cel mai probabil va fi nevoie sa reintalezi windowsul pentru a scapa de aceasta problema.

| gelu1970 a răspuns:

Gabriel, ai o mizerie mare in laptop.
e un program free, ca utilizator privat... teamviewer. il instalezi si te ajut sa iti elimini toate elementele malitioase din laptop. in cazul in care te gandesti ca iti fac ceva rau, gandeste o clipa doar la cum ai laptopul in acest moment. deci daca esti rational cat de cat, cred ca e o oferta ideala.

| LDCCristi a răspuns:

Mintea romanului:"daca am 2 antivirusi PC meu va fi mai >>curat

| GabrielXD354 explică:

Aveam avast si expirase licența si am luat avira, dar intre timp am cumpărat alta pentru Avast si am lasat si avira.