| boemdancehaha a întrebat:

Credeti ca merita sa imi iau un aparat foto Sony Cyber-Shot tx5? Va rog ajutati-ma. Face poze de calitate, artistice? Cat de bine focalizeaza? Fundaaaaa, promit :X!

Răspuns Câştigător
| username23 a răspuns:

Am si eu unul la fel, roz. Pai mie imi place. Are 10, 2 MP (megapixeli), 4X optical zoom, adica poti fotografia de la o distanta mare cu o calitate la fel de buna. Memoria interna 45 MB adica 250 de poze, dar iti procuri tu un memory card. Este cu touch screen, Focalizarea este de tip: automata (multipunct/central-ponderata/ punctuala) focalizeaza ft bine. Dimensiunile sunt 94 x 56.9 x 17.7 mm, greutatea 128 g. Si imi place ca iti poti alege culoarea care iti place tie. E compact.Lam procurat si am avut numai de cistigat. Te sfatui si pe tine. Funda?

1 răspuns:
| ovidiuionita a răspuns:

Salut.
Depinde pentru ce ai tu nevoie de aparat.
Pentru amatori, poze pe fuga, amintiri, aparatul este destul de bun. Mai bun decat majoritatea din aceeasi gama deoarece este impermeabil si poate fi folosit sub apa.
Daca ai nevoie pentru ceva profesional (studio, galerii, macrouri etc), iti recomand un SLR sau DSLR.