| Dany02042001 a întrebat:

[CS:GO] Salut! Am un calculator destul de slab, dar intentionez sa ii schimb piese din el. In momentul de fata am in el procesor : Intel(R) Core(TM) 2 DUO CPU E7300 2.66GHz, placa video : Intel(R) G45/G43 Express Chipset si ram: 4096 MB (4 GB). Ce ar trebui sa cumpar mai bun in el, procesor sau placa video, ca sa mearga cs:go peste 60 FPS? Puteti sa imi dati si un model pentru procesor sau placa video? Multumesc anticipat. Dau funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti lua pe asta...

http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/

si mai iei si asta

http://www.pcgarage.ro/......00mhz-cl9/

Si poti juca cs la 200 fps banuiesc...

Si alte jocuri...

plus ca te incadrezi in buget si ai si un format full hd

5 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ca sa nu mai dai 2000 de lei pe un laptop, pe care in 2 ani maxim il vei tine si dupa se va strica, mai bine ia-ti un gtx 750 ti si gata, merge cs-ul, oricum nu e joc pretentios si placa video merge pe surse mai slabe, e vreo 600 lei dar merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa ta video e integrata..procesorul e varza.

Treaba e ca trebuie unul nou.

Tu nu stii ce placa de baza ai si ce procesoare se potrivesc..sau ce placi video se potrivesc.

Tu nu stii sa montezi un procesor.

Zimi un buget si iti fac eu unul pe piese

| Dany02042001 explică (pentru anonim_4396):

Bugetul este cam 2000 de lei

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dany02042001):

Il poti lua pe asta...

http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/

si mai iei si asta

http://www.pcgarage.ro/......00mhz-cl9/

Si poti juca cs la 200 fps banuiesc...

Si alte jocuri...

plus ca te incadrezi in buget si ai si un format full hd

| RadikalGamer a răspuns:

O placa video ar trebui, dar nici procesorul nu e cine stie ce. Oricum, daca iei o placa video de 3-4 milioane iti merge CS-u la minim/medium in 60-FPS. Banuiesc ca e DDR2, deci e destul de vechi. Nu o sa te tina asa mult timp, dar daca nu esti pretentios la jocuri si te multumesti si daca joci la low, o placa video decenta iti trebuie.

| GoldenKing a răspuns:

Mie imi merge pe un Pentium Dual Core E6300 3,2 Ghz, 2 GB RAM, Nvidia GT9600 1GB.Asa ca eu cred ca s-ar putea sa iti mearga si fara sa faci upgrade la procesor sau placa.Desi,eu in locul tau as upgrada placa video.Sa il joci la detalii minime, iar la rezolutie eu ma joc pe cea a monitorului.Mult succes si noroc la joc.Salut,pace