| Vectra1 a întrebat:

Cu cate fps-uri mi-ar merge cs go pe pc de mai jos, iar gta v mi-ar merge pe low cat-de-cat? DAU FUNDA ( procesor Intel quad core 4x2. 66Ghz sk 775

ram 4Gb ddr2

are 2 placi video -Integrata 1Gb

a 2 a este dedicata Nvidia 2Gb cu hdmi

hDD 320Gb sata 3 7200rpm

dvdrw

retea

sunet 5.1 canale

Intel Q6600 4x2. 66Ghz)

11 răspunsuri:
| Gnomul a răspuns:

Cred ca o sa ai cel putin 100fps pe minim, oricum nici nu-ti trebuie grafice ridicate la csgo daca esti jucator happy

| Gnomul a răspuns:

La gta5 cred ca o sa ai parte de 50-60 pe o grafica medie sa zicem sau pe minim cred ca duce 60 fara probleme

| Voicu_Jimy_1998 a răspuns (pentru Gnomul):

Nu ii duce gta5-ul pentru ca ca sa iti ruleze gta5 trebuie sa aiba macar 6 gb de preferabil 8gb

| TechGuyTpu a răspuns:

Auzi ba 60 fps pe low gta5 cu componentele alea. Csgo mai merge cum merge dar gta5 nici nu se deschide.Procesorul este antic(pana si pe site la Intel au spus "end of life").Ar fi frumos sa spui si ce placa video ai.

| j1NNNx a răspuns:

Ti-ar merge bine.

| Vectra1 explică (pentru j1NNNx):

Si cs go, pe la cate fps ar merge?

| j1NNNx a răspuns (pentru Vectra1):

Nu stiu, dar o sa-ti mearga bine.

| Tudy000 a răspuns:

Fratilor,va bateti joc de el, are rami ddr2 4gb, aia la putere fac cat un 2gb ddr3 cu indulgenta, de pe acuma va zic ca nu ii merge nici unul din jocuri, nici in ruptu' capului

| Crainstorm20 a răspuns:

Pe low-medium poate merge Gta V, Cs Go poate iti da si pana la 100fps(Nu necesita GPU si CPU f. bune!)

| MarcoMC123 a răspuns:

Cs go 28fps
Gta 5 17fps

| AxelDanyel a răspuns:

CS:GO o sa iti mearga destul de bine, nu cred ca o sa ai probleme cu el, dar despre GTA V chiar nu stiu, cred ca o sa ii mearga cat-de-cat daca dai pe LOW cu mici DropFrame-uri. Sper ca te-am ajutat, funda? happy