| Ioan489 a întrebat:

Cu ce sa sterg monitorul calculatorului (de sigur nu cu tub), dar nu pe "carcasa" (plasticul ce-l inconjoara)?

E in regula daca folosesc o carpa curata de ochelari si o solutie de sters geamuri sau spirt?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da este Ok.Dar să ai grijă să nu pui multă ca să nu se prelingă pe la îmbinărti, etc, și ap[oi să nu apeși pe monitor.Recomand totuși o laveta de microfibre, e mult mai ok.Succes

| viotedy a răspuns:

Cumperi un spray special, are si laveta si il folosesti la orice ecran -tv, telefon, tableta...

| secretlove2014 a răspuns:

Si cu apa curata poti sa cureti iar apoi stergi usor chiar si cu hartie de bucatarie, nu se intampla nimic, e buna si varianta ta

| Georgcool02 a răspuns:

Cel mai bine e sa umezesti carpa de ochelari cu putin spirt(prea mult strica... happy )