| Marius1789 a întrebat:

Cu laptopul Acer Aspire E5-572G-58KY pot juca ultimele jocuri ieșite?(ex: Cod Aw, fără far cry 4 că nu îmi place). Dacă da, pe ce rezoluție și cam câte FPS-uri am.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Daca prin jocuri te referi la tot ce e aparut pana in 2010, da te poti juca! happy
Cod AW fara 6gb ram nici sa nu te gandesti sa-l instalezi macar, far cry 4 fara un cpu quad core la fel, si lista poate continua.

| Marius1789 explică (pentru Jipa95):

Dar eu am văzut alții care joacă și far cry 4 fără quad. Oricum dacă-l iau îi mai pun 4Gb ram, un ssd de 120Gb, alt hard disk de 1Tb, 7200 rpm

| Jipa95 a răspuns (pentru Marius1789):

Pai se poate juca si pe un cpu dual core dar nu te gandi la niste rezolutii si detalii extraordinare. Iar dupa cum sti procesoarele de laptop au un consum mult mai mic decat cele de pc iar de aici si o performanta mult mai scazuta. Degeaba ii mai pui 4gb ram, jocuri precum fc 4 si CODAW se vor tara in 10-15 fps datorita placii video foarte slaba pentru asemenea jocuri.