| Costel_Iftode_1998 a întrebat:

Cum activez sunetul la pc?

7 răspunsuri:
| th3end a răspuns:

Instaleaza placa audio cauta pe net programe care iti detecteaza ce nu ai instalat

Răspuns utilizator avertizat
| Pintoiu_Raresh_1993 a răspuns:

Urmezi urnatori pasii: start - control panel - sounds, speech and audio devices - adjust the system volume.
Dar in prealabil trebuie sa ai instalat Driverul de sunet.

| Costel_Iftode_1998 explică (pentru Pintoiu_Raresh_1993):

Si imi scrie "No audio device"

| th3end a răspuns (pentru Costel_Iftode_1998):

Fai ce ti.am zis eu. Cauta de instaleaza drivere sau le actualizeaza pe cele. existente intri.in el.si.cauti. care trebuie instalate si.cauti pe.cel.care scrie.sound.Hai ca.e.simplu. te descurci

| Pintoiu_Raresh_1993 a răspuns:

Nu ai driver-ul de sunet instalat, incearca Aida64 sau Everest pentru a gasi driver-ul necesar, apoi descarca-l dupa net, instaleaza-l si apoi urmezi pasi din mesajul trecut.

| Gavril_Mosu_1949 a răspuns:

Cumactivezi sunetul nu stiu