| coSarah a întrebat:

Cum aflu ce programe sau aplicatii instalate pe calculator imi face ca viteza netului sa fie proasta? exista vreun program ceva?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Niciun program nu are legatura cu viteza netului! Viteza netului ti-o da providerul de net! Programele au legatura cu incarcarea procesorului, a memoriei, alte daravele!

| timeOUT a răspuns:

Da, apasa CTRL+ALT+DELETE [task manager (cum a zis si santusk)], si poti arunca o privire la ramura processes, si vezi ce program nu l-ai deschis tu, dar el ruleaza cu aprobare de la administrator sau owner (sau cum ai tu numele la "pc"), asta poate ajuta.

| santusx a răspuns:

O poti face si fara un program anume:
Intri in task manager-click pe network si afli programele care sunt consumatoare.