| KillerMafiotul a întrebat:

Cum aflu ip-ul cuiva pe orice ( jocuri multiplayer, facebook, skype etc.), pentru ca nu am vazut decat pe mess... pe celalalte?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| SilverF8ith a răspuns:

Buna, ca sa afli un ip la care tu nu te-ai conectat poti sa ii da un nslookup (ex: nslookup www.google.ro) in cmd si afli ip si adresa respectivului daca esti conectat la situl respectiv poti sa dai un netstat -n si afli toate conecxiunile leptopului tau dar vor fi doar o multime de IP-uri trebuie doar sa cauti ce port foloseste fiecare (ex: :8080 etc) si asa afli cu cine esti conectat.

Deci tocmai ti-am spus cum sa afli singur IP unui site fara sa fi conectat la el si cum sa afli ip-urile la ce esti conectat fara soft sau altceva.

Bafta

3 răspunsuri:
| user123456789 a răspuns:

Ce faci tu cu IP-ul altora?

| KillerMafiotul explică (pentru user123456789):

Ce te intereseaza?laughing
ori stii sa raspunzi ori nu, daca nu stii nu te mai baga. tongue

| DifferentKidd a răspuns:

Păi sunt diferite programe..Caută și tu pe google ip finder.Și poate găsești și tutorial.Nu e foarte greu.O zi bună in continuare!