| IonutGaby a întrebat:

Cum ar rula Windows 7 Home Premium sau Ultimate pe aceasta configuratie:
Procesortongueentium Dual Core E6500 CPU @2, 9 GHx
Memory :2048 MB RAM
System Type: 32-bit
System Manufacteur:Gigabyte Technology Co., Ltd
System Model :EP43-UD3L
BIOS:Adward Modular BIOS v6. 00PG
Placa video :Get Force 9500 GT
Cam astea sunt configuratiile, nu stiu cat conteaza BIOSUL dar l-am mentionat.

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ar rula binisor/acceptabil

(daca adaugi inca 2Gb ram, e perfect)

| IonutGaby explică (pentru Frank51):

Jocurile cca Asassin's Creeds 4, Far Cry 3 sau Max Payne 3 cum ar lua pe 7? Pe Windows 8 ruleaza foarte bine.Am auzit ca home premium consuma mai putin de 1 GB este adevarat?

| Frank51 a răspuns (pentru IonutGaby):

Azi mi-am pus 7 Home Premium, consuma cam 600 MB ram, mie imi merge binisor, am 2Gb ram si un Dual Core la 2, 0 GHz. placa mea video nu e de jocuri e un nVidia GeForce 6150 de 128 Mb, oricum nu prea ma joc.

Acum conteaza performanta placii tale video, ca sa poti juca jocurile mai sus mentionate, in rest e foarte ok.

| CoL00SaL a răspuns:

Merge ok...

| OmuCane a răspuns:

Eu am i7 și toate componentele mele au costat 3.000 de lei.