| gheorghe112233 a întrebat:

Cum fac in cel mai simplu mod update la bios dar mai intai sa vad daca am ultima versiune?

5 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Cum zice si baiatul de mai sus, nu face update la bios, doar pentru a fii updatat la zi. Faci update doar in momentul cand este neaparata nevoie.

| K0sti a răspuns:

Gheorghe nu te baga! Daca pui astfel de intrebari...nu te baga!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Nu m-am asteptat ca tu k0sti o sa imi zici astfel de cuvinte dar voua nu va pasa pentru ca aveti belsug, bani aveti laptopuri mai performante, telefoane si multe altele, dar eu n-am bani sa fac astfel de performanta si incerc cumva sa imbunatatesc gratuit, eu nu-s specialist la nimic eu nu ma bag eu am pus o intrebare normala(cred)voua acum nu va pasa, dar daca ati fi cum sunt eu nu ati zice asa.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu ti-am spus sa nu te bagi! Daca nu vrei sa ramai si fara ce ai acum! Nu e treaba mea ce ai si ce nu ai! Treaba mea e sa previn sa faci prostii! Deci nu te baga! Daca vrei sa te bagi, atunci devino specialist! Citeste pana iti curge transpiratia pe la tample, aprofundeaza, dupa care te apuci de treaba! Bafta!

PS: Nu ti-am spus-o cu rautate! Insa sunt foarte rau cu cei care sunt puturosi si indolenti! Deci atentie sa nu intri in categoria asta! Altfel te faultez si sa nu zici ca sunt baiat rau! Eu dupa 20 de ani de IT, inca pierd nopti citind diverse stiri, articole, publicatii, documentatii!

| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca nu ai probleme la computer nu iti recomand schimbarea biosului. Atentie, daca ramai fara curent nu mai ai ce face cu placa de baza. Vezi si pentru ce e ultima versiune de bios, sa nu te incurce... decat sa te ajute! Daca ai ultima versiune de bios nu inseamna ca ai un computer mai puternic sau mai performant. Iti montezi un SSD si ai viteza superioara!
http://www.pcfun.ro/ssd/a-data/premier-pro-sp900-64gb-sata-iii-25-inch/
http://www.pcfun.ro/ssd/a-data/xpg-sx900-series-64gb-sata-iii-25-inch/
http://www.pcfun.ro/ssd/a-data/pro-sp900-series-128gb-sata-iii-25-inch/
http://www.pcfun.ro/ssd/a-data/128gb-sata-iii-25-inch-xpg-sx900-series/