| Diiiaaa a întrebat:

Cum fac o captură de ecran? Fundă

Răspuns Câştigător
| Castorul a răspuns:

Deasupra tastestei backspace, pe langa Delete si F12, trebuie sa ai o tasta "Print Screen" sau "Prt Sc" depinde cum e prescurtat.
Apesi pe acea tasta si dupa aceea intri in paint si apesi Ctrl+V happy

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca te referi la print screen e usor. ai pe tastatura butonul (prnt scrn). intri in paint dupa ce ai apasat butonul si ii dai paste (ctrl + v). si voila. ai ecranul in paint. ii dai save si gata

Răspuns utilizator avertizat
| IDontCareeeeeeeeeeee a răspuns:

Pe tastatura ai un buton "Print screen sysRq". apesi pe el, apoi mergi in paint si apesi Ctrl+v. Salvezi si gata.
Funda?

| alexandra_6780 a răspuns:

Nu stiu.dar si eu vreau sa stiu big grin
app am opera happy