| albastrica009 a întrebat:

Cum fac poza pe whatsapp la o conversatie si cum o trimit? vreau sa fac poza cu acelasi telefon cu care vorbesc pe whapp.

Răspuns Câştigător
| lovemeoana a răspuns:

Trebuie sa apesi pe ambele butoane in acelasi timp. nu mai intai unul si dupa aia celalalt. la mine merge comanda asta: - "Power Button/Butonul de pornire" si "Volume Down Button/Butonul de volum in jos" timp de 2 secunde (in acelasi timp)

7 răspunsuri:
| lovemeoana a răspuns:

Te referi la o captura de ecran? daca da, trebuie sa descarci un program din magazin play sau cum este numit magazinul

| albastrica009 explică (pentru lovemeoana):

Da. cum se cheama programu?

| lovemeoana a răspuns (pentru albastrica009):

- "Power Button/Butonul de pornire" si "Home Button/Butonul Acasa" timp de 2 secunde (in acelasi timp) pentru: iPhone, etc...
- "Power Button/Butonul de pornire" si "Volume Down Button/Butonul de volum in jos" timp de 2 secunde (in acelasi timp) pentru: Nexus 4 si 5, etc...
- "Power Button/Butonul de pornire" si "Menu/Meniu" timp de 2 secunde (in acelasi timp) (in general pe telefoane Samsung).
- "Volume Up Button/Volum in sus" si "Volume Down Button/Volum in jos" timp de 2 secunde (in acelasi timp) pentru: Lg Optimus L3 (E 430), etc...
- Se tine apasat butonul "Power/Pornire" iar pe ecran va aparea optiunea "Take screenshot". uite aici cateva comenzi

| albastrica009 explică (pentru lovemeoana):

Am Samsung galaxy s3. am dat pe butonul power si pe ala de la meniu, doar ca la mine daca tin mai mult de o sec. degetu pe butonu de meniu mi se deschide chestia aia multitouch de la aplicatiile pornite.

| albastrica009 explică (pentru lovemeoana):

A mers acum. mersi mult.

| lovemeoana a răspuns (pentru albastrica009):

Nu ai pentru ce. ma bucur ca ti-am fost de folos :*

| lovemeoana a răspuns (pentru albastrica009):

Trebuie sa apesi pe ambele butoane in acelasi timp. nu mai intai unul si dupa aia celalalt. la mine merge comanda asta: - "Power Button/Butonul de pornire" si "Volume Down Button/Butonul de volum in jos" timp de 2 secunde (in acelasi timp)

| Ana1284 a răspuns:

Faci printscreen apasand butonul pe care apesi cand aprinzi telefonul si cel care te da inapoi la meniu cand esti intr-o aplicatie, cel putin eu asa fac.