| Hopahopa a întrebat:

Cum fac sa pun ș si ț cand lucrez in word?

8 răspunsuri:
| chitaramea a răspuns:

Trebuie sa schimbi tastatura in romana poti face asta apasand simultan Alt si shift... Apoi literele cu diacritice le vei gasi in jurul tastei enter

| Hopahopa explică:

Dar daca am deja scris tot proiectul in word si il selectez si doar schimb acolo pe Ro mi se pun semnele?

| CastraveţiMuraţi a răspuns:

Setezi tastatura în limba romănâ.
Control Panel - Clock, Language and Region-Region and Language-Keyboards and Languages-Change keyboard -Add-cauţi Romanian şi dai ok, apoi o să ai obţiunea pentru limba română în bara de START şi o poţi utiliza oricând
ps: În română y este z şi z este y

| Boruga_Iulian_1982 a răspuns:

Poti si din partea de sus de la simboluri fără alta tastatură

| stefan0 a răspuns:

Schimbi limba din engleza in romana si scrii de pe de semne de puncutatie!

| Vasilache_Stefan_1997 a răspuns:

Jos in bara dreapta ai o tastatura si alegi din EN(English) in RO(Romana)winking