| PaharDeSticla a întrebat:

Cum fac un dvd cu video? ( trebuie sa copiez un dvd care are o nunta pe el, sunt mai multe video, video si autio cu terminatia _ts sau vts),

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Ai nevoie de un program (Nero, CdBurnerXp, etc), prin care sa creezi o imagine pe hard a acelui disc si ulterior sa inscriptionezi imaginea facuta pe un dvd gol.
Mai jos ai un tutorial video cu procedura prin Nero. In principiu, etapele sunt aceleasi pe softuri asemanatoare.
https://www.youtube.com/watch?v=mfxvV5yJezs