| GulDan a întrebat:

Cum fac un site/blog cu ajutorul platformei "wordpress"?
Ziceti-mi si mie mai multe despre wordpress cum sa-l folosesc.

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Faci cont pe wordpress.com daca vrei sa ai site de forma exemplu. wordpress.com, e gratis.
Daca vrei cu domeniul tau, gen exemplu.ro sua exemplu.com, trebuie sa cumperi domeniu, gazduire, si sa instalezi wordpress acolo.
Uite pas cu pas cum instalezi.
http://solutiipc.ro/instaleaza-wordpress/
Bafta

| ParadoxRO a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=8Jv47_VIBOQ Cum sa faci un website
Daca nu ti-a fost de ajutor mai poti cauta pe Youtube, sunt foarte multe

| Brotacelul a răspuns:

Eu ti-as recomanda www.ucoz.ro. am incercat si eu wordpress-ul, dar nu mi-a placut deloc. acum mi-am facut blog pe ucoz si sunt destul de multumita. cel mai fain e ca au forum.ucoz.ro unde am gasit foarte multe materiale ajutatoare.

| BiancaDuta a răspuns:

Am incercat si eu cu wordpress si e mai greu de folosit, te-as sfatui sa folosesti blogger-ul de pe google.e mai simplu si poti modifica cum vrei tu.