| 1Q a întrebat:

Cum fac upgrade la Samsung galaxy S4 ca sa pot sa mut aplicatiile din Telefon pe card Sd, ca acolo la actualizari nu imi arata ca ar fi un nou upgrade insa am vazut pe net ca este a aparut de o luna, deci cum fac,? sa raspunda doar cei care chiar stiu, FUNDA

Răspuns Câştigător
| zambar3tu a răspuns:

Ca sa verifici daca exista o versiune mai noua de Android fata de cea pe care o ai tu instalata pe telefon intrii in meniu astfel:
Settings->More (sus in colt dreapta)->in coltul de jos gasesti boutonul About-> Software update tab. Apasa Update si o sa verifice.
Daca ceea ce doresti tu este doar sa muti aplicatiile din telefon pe cartela SD, exista o aplicatie numita App2SD pe magazinul play care iti scaneaza telefonul si iti muta automat aplicatiile ce permit acest lucru.
Succes.