| mirc_ea a întrebat:

Cum faci un memory stick sa mearga mai repede?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Pai nu prea poti, ele sunt facute sa mearga la anumite viteze. Daca cineva iti vinde mu stick urias la un pret mic, nu ai facut o afacere caci cu siguranta va merge mai incet.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai grija sa fie instalate si functionale driver-urile necesare pentru regimul USB 2.0

| mihalitza a răspuns:

Memory stick-ul oricum nu merge in nici un fel...Viteza cu care iti deschide fisierele depinde de calculator...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce face...decat sa iti cumperi alt stick care are "viteza" mai mare; stickurile sunt diferite chiar daca au aceeasi memorie(sa zicem 2GB) si preturi diferite; pretul mai mare inseamna viteza mai mare... exceptand pretul pe firma happy... dar intreaba la magazin cand te duci sa iti cumperi; conteaza si memoria dar si viteza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patinele cu rotile ar fi eficiente in cazul taulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am instalat win si nu-mi recunoaste usb2 avand in vedere ca am numai usb2 nu vreau sa fac tot up-date de la microsoft vreau doar pentru usb cum fac nu stiu englezaa

| HardCore7750 a răspuns:

Iti iei placa de baza cu USB 3.0 si stick de 3.0, o sa ai viteza de 10 ori mai mare decat 2.0

| scriitor a răspuns:

Nu poţi. Problema nu este a memory stick-ului, decât în cazul în care are un defect, atunci însă nu se poate interveni asupra sa. Problema de regulă este a pc-ului cu care încerci sa accesezi datele de pe memory stick, acesta are probleme cu accesarea unor periferice. Pentru a remedia situaţia ţine-ţi calculatorul curat. Îţi recomand programul "1-Click Maintenance" care în câteva secunde îţi remediază defecţiunile apărute în regiştri sau programe şi îţi eliberează şi spaţiul de memorie inutil ocupat. Baftă.