| nechifor a întrebat:

Cum functioneaza un router wireless? Trece semnalul dintr-o camera in alta?

Răspuns Câştigător
| Boby a răspuns:

Da pe acest linck http://www.videotutorial.ro/? p=841
O prezentare mai buna nu cred ca se poate

9 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca vrei asa ceva, sa-l configurezi bine, vezi la securizare sa ai WPA2/AES si, sa-i pui parola! Trece semnalul in tot apartamentul, dar bineinteles ca odata cu indepartarea displozitivului cu WLAN (laptop, telefon), semnalul scade, deci si viteza/traficul. Deasemenea scade cand inchizi usile (daca-s termopan).
Spor!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Trece semnalul si la vecini... daca iti iei eu zic sa-ti unul bun ca sa ai semnal in toata casawinking

| Parintele a răspuns:

Trece prin pereti si la vecini..ai grija sa-i pui parola.Majoritatea in apartament dau semnal bun.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu am router wireless, e in camera alaturata si da, am net in toata casa. Am testat cu un iphone sa vad pana unde am semnal net si se prinde si la vecinii de la un etaj inferior asa ca... e foarte bun dar sa ii pui parolawinking

| onur a răspuns:

Da si eu am router la cere se pot conecta 5 alte calculatoare(laptopuri)si am un laptop pe care il am la peste 3 camere distanta si merge netu si reteaua fara probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pana la 115 metri de casa ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am net cu inca 2 vecini si cica din cauza mea merge naspa... a facut setari la router si poate sa vada ce paginii accesez eu la internet?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cu siguranta trece dintr-o camera in alta, sunt care ajung la 3 km, depinde de puterea pe care o are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se paroleaza un router wireless?