| CeVorbestiMa a întrebat:

Cum imi dau seama exact ce memorie ram pot adauga pc-ului meu? si pot adauga un ssd de memorie daca eu am doar hdd?

Răspuns Câştigător
| kevincube a răspuns:

Descarci CPU-Z, intri în program, mergi la Memory iar la Type îţi scrie exact ce tip de memorie este compatibilă cu placa ta de bază. Exemple: DDR, DDR2, DDR3.
Da, poţi adăuga un SSD dacă ai doar HDD.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cauti pe net modelul placii tale de baza, intri pe site-ul producatorului si vez ca scrie acolo.

| horia2012 a răspuns:

Descarca programul asta gratis, te uiti la "motherboard", o cauti pe net si o sa-ti spuna ce fel de RAM si cat poti pune. la fel si SSD:
https://www.piriform.com/speccy/download

| OliverHeldens a răspuns:

Descarci Cpu-Z si te uiti la motherboard, copiezi numele si scrii pe net numele placii de baza adaugand ram compatibility si iti da toate detaliile