| CranK71 a întrebat:

Cum imi dau seama la un s4 daca am placa de baza arsa?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Sigur este placa de baza, poti incerca sa o schimbi dar costa prea mult si nu merita, mai bine cauti un s4 sh.

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai placa de baza arsa numai porneste.

| CranK71 explică (pentru Intruder19):

Mie imi porneste telefonul cand il bag la incarcat si imi apare pe ecran o baterie care primeste curent

| Intruder19 a răspuns (pentru CranK71):

Daca apesi pe butonul de pornire nu se intampla nimic? Ai facut cumva upgrade de soft de nu mai porneste?

| CranK71 explică (pentru Intruder19):

Nu, am intrat cu el in apa la mare vreo 3-4 secunde. i-am scos bateria si l-am lasat la uscat pana a doua zi, dupa aia l-am pornit si mergea doar beculetul de notificari fara sa il bag in priza, l-am dus la reparat si au spus ca nu stiu exact ce are... erau niste pusti acolo, cand l-am adus acasa nu se mai aprinde cand apas pe butonul de pornire fara sa il bag la incarcat, dar acum imi apare pe ecran aceasta baterie care incarca uite in poza asta

http://s29.postimg.org/499cxrgjb/20150831_143826.jpg
in fine pe materie mai apare si semnul de incarcare dar nu e poza prea clara... si nu stiu exact ce are, cineva mi-a spus ca s-ar putea sa fie placa dar cred ca daca era placa de baza nu se mai aprindea deloc telefonul...

| CranK71 explică (pentru CranK71):

La inceput se aprinde si beculetul de notificari cand il bag la incarcat dar apoi se stinge si ramane doar bateria asta care se incarca..., daca il scot de la incarcat dispare imaginea

| Intruder19 a răspuns (pentru CranK71):

Sigur este placa de baza, poti incerca sa o schimbi dar costa prea mult si nu merita, mai bine cauti un s4 sh.

| CranK71 explică (pentru SergiuBoss11):

Eu ma refeream la telefon (s4 - Samsung galaxy s4)

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru CranK71):

Placa de baza este asemanatoare cu cea a unui laptopwinking.