| alex495 a întrebat:

Cum imi pot da seama care laptopuri sunt compatibile cu windows 7 si care nu?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te uiti la cerintele de sistem pentru Windows 7 si, daca laptop-ul le indeplineste, inseamna ca poti instala pe el acest sistem de operare.

| K0sti a răspuns (pentru Ioandelasal):

Gresit! Unele nu mai au drivere pentru 7...

| Intruder19 a răspuns:

Daca ai procesor Dual Core si cel putin 2gb de ram o sa iti functioneze windows 7 pe el.

Conteaza foarte mult procesorul, daca este unul de generatie veche cu un singur nucleu nu o sa iti mearga 7-le pe el.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Simplu:
*Procesor de 1 gigahertz (GHz) pe 32 de biți (x86) sau pe 64 de biți (x64);
*1 gigabyte (GB) de RAM (pentru 32 de biți) sau 2 GB de RAM (pentru 64 de biți);
*16 GB de spațiu disponibil pe hard disk (pentru 32 de biți) sau 20 GB (pentru 64 de biți);
*Dispozitiv cu placă video DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent.

| darrio2007 a răspuns:

Ce se fabrica in 2015 este pentru w8.

| alex495 explică:

Http://m.emag.ro/......DXKX7YBBM/ laptop ul asta cred ca indeplineste conditile pentru win 7. Problema e ca de abia cand am incercat sa pun win 7 pe el avea probleme la instalare. A mers de abia cu 8. Cum imi dau seama inainte de instala si mai bine zis cumpara prod daca e compatibil cu win 7 sau nu

| DryIce a răspuns:

Question reported for trolling