| RiperruzAditz a întrebat:

Cum imi pot pune internet pe o tableta. ca vreau sa-mi iau una si nu stiu daca intr-o tableta se poate pune cartela. se poate pune cartela? si am auzit ca pe unele poti pune si un modem cu net. ke sistem de operare sau cum trebuie sa fie tableta ca sa imi citeasca modemul? dau funda care ma lamureste.

Răspuns Câştigător
| AlecsLexx a răspuns:

Sunt tablete cu 3G, care citesc cartela SIM si poti avea net ca pe telefon, ai putea folosi WiFi, sau modem de net de la Orange, Vodafone, etc. Doar ca aceste modemuri nu functioneaza pe android. Si tinand cont ca modemul e doar un adaptor de la SIM la USB, recomand sa-ti iei o cartela cu slot pentru SIM.