| AngoOra a întrebat:

Cum imi schimb pagina de pornire la Mozila? Nu imi ziceti din Tools options si sa scriu acolo ca degeaba, asa fac si apoi cand intru iar pe Mozila imi apare tot alta pagina anterioara de start. Vreau sa scap de aceasta pagina de start http://www.searchqu.com/406 si nu stiu cum :D

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Dac ai winows XP intra in Satrt> Control Panel > Add or Remove Programs> dai la Set Program Access and Defaults > apesi pe custom> Chose a default web browser> si selectezi Mozilla Firefox, dupa care dai ok!

Daca ai windows vista & 7 intra in Start\All Programs\Default Programs\Set your default programs.In fereastra din stanga dai click pe Firefox si apoi in fereastra din dreapta apesi pe Set this program as default, dupa care pe OK.

Apoi intra pe mozilla ->tools->options-> scrii adresa asta la pornire http://www.google.ro/ ->si da clik pe OK (nu uita sa dai clik pe OK) Da un restart la browser si... enjoy!

10 răspunsuri:
| AngoOra explică:

Multumesssssc muuuult de tooot neluL!:*:*:*:*:*:*
Esti un geniu!>big grinbig grin<
Inca o daca mersi si sper sa imi mai rasp la intrebari :*

Alte răspunsuri
neluL
| neluL a răspuns:

Imi pare bine daca ai rezolvat! thumbs up
Daca mai face figuri ceva dezinstaleaza toate toolbarurile care le ai in mozilla (eu nu am niciunul)->e posibil ca unul din ele sa se seteze singur default. bye! bye! wave

| draghicifaby a răspuns:

Ms si mie nelutongue ca si mie mi se intampla

| simonamath a răspuns:

Sterge directorul C:\Program Files\Windows iLivid Toolbar\Datamngr\ToolBar

| simonamath a răspuns:

Ca sa fiu mai explicita,
prima data inchizi Mozilla, apoi stergi folderul C:\Program Files\Windows iLivid Toolbar\Datamngr\ToolBar, apoi pornesti Mozilla din nou si setezi ca homepage google.ro sau ce vrei tu.

| bertyyo a răspuns (pentru simonamath):

Mersi m-ai ajutat enorm

| Valentin987654321 a răspuns (pentru neluL):

Daca am windows 8 ce trebuie sa fac, neluL? Am mozila.Va rog ajuta-ma ca ma chinui de vreo o saptamana ajuta-ma plzzz.

neluL
| neluL a răspuns (pentru Valentin987654321):

Mozila Firefox
Pentru a seta pagina de start in firefox faci urmatori pasi:
In bara de instrumente selecteaza Tools (Unelte)->Options.LA Home Page (Pagina de start) modifica cu https://www.google.ro/ click pe OK.