| FallInLove a întrebat:

Cum imi schimb parola pe yahoo?

Răspuns Câştigător
| Bybanu a răspuns:

Intri in e-mail -> dai sus Hi, ID tau -> Account Info -> se deschide o pagina noua, bagi parola ta -> pe urma se deschide aia si vei gasi la Sign-In and Security, dai clik Change your password. bagi parola curenta, si de 2 ori parola care o vrei -> savewinking bafta

4 răspunsuri:
| alexxx a răspuns:

Pai intri pe messenger te loghezi si sus in stanga ai messengger sau ceva d genu prima pe stangalaughing si acolo dai la acount info, si te uitit unde scrie change passord si gata.iti pui parola

| Fundă25 a răspuns:

Buna!
Pentru a schima parola la IM yahoo, urmeaza urmatorii pasi:
-intra pe www.yahoo.com
-in dreapta ai Sign In; logheaza`te si ramai pe pagina principala yahoo.com
-in noua fereastra, tot in zona unde ai dat Sign In, ai "Hi, (numele tau)" -> dai click pe sageata si ai 3 optiuni: Profile, Updates, Account Info, iar tu selectezi Account Info.
-te loghezi in noua fereastra (conform parolei vechi)
-in noua fereastra, la al doilea paragraf cu titlul "Sign-In and Security" selectezi optiunea "Change your password"
-apoi, scrii la prima casuta parola veche, iar la urmatoarele, parola cea noua.
-dai "Save" si gata.

Sper ca te-am ajutat.
Un an nou fericit si toate cele bune
Ppa!

| Tera a răspuns:

Pentru inceput intri pe mess. Dai la messenger si apoi al MY ACCOUNT INFO. Iti intra site-ul. Scri parola normala dupa aia iti apar o gramada de chestii. I dai la

*Sign-In and Security si apoi * Change your password. Dupa aia scrii la prima casuta parola care o ai si la celelalte 2 parola noua pe care o vrei