| mynel99 a întrebat:

Cum instalezi windows 7 de pe stick?
Am windows-ul 7 descarcat, l-am bagat pe stick? ce fac mai departe?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Stick-ul trebuie formatat astfel incat sa fie bootabil, adica sa fie detectat inainte de incarcarea Windows-ului si sa porneasca instalarea sistemului de operare de pe memoria usb. (softul Rufus sau alte asemenea).
Daca stick-ul e bootabil, trebuie sa intri in Bios si sa modifici prioritatea la bootare (Boot), astfel incat la pozitia 1 sa fie trecuta memoria usb. Apoi instalezi sistemul de operare.
Pasii de instalare ii gasesti in tutoriale online, pe intelesul tuturor.
http://www.programecalculator.ro/......windows-7/