| TheSmart a întrebat:

Cum intru in BIOS (pe PC)?

Răspuns Câştigător
| itextrat a răspuns:

La pornirea calculatorului apesi tasta Delete. Daca ai vreun calculator mai special (aka ceva made by HP, Fujitsu, etc.) s-ar putea sa fie alta tasta pe care sa trebuiasca sa o apesi. Incerca Escape, F1, F2, F8, F9...

2 răspunsuri:
| horseey a răspuns:

Iti spune atunci cand pornesti calculatorul ce tasta sa apesi, daca nu-ti scrie atunci incearca DEL, F2 si ESC, sunt cele mai comune. Daca nici astea nu sunt cauta modelul placii tale de baza pe google si BIOS Manual.

| Claudiusniper a răspuns:

Ar trebui sa iti arate ceva gen Press Del to enter Setup.