| mrxmihaix a întrebat:

Cum merge windows 7 pe Lenovo g50-30?
am cumparat acest laptop cu 2 luni in urma si i-am instalat windows 8...merge foarte greu. merita sa bag windows 7?
funda primului raspuns care ma ajuta

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La ce specificatii are mai ai si pretentii...
Incearca windows 7, posibil sa se miste mai bine, sau 8.1. 8-ul nu e nici una nici alta(dupa mine e cel mai prost os dupa vista).

| express11 a răspuns:

Merge ok.eu am acest tip de laptop.dar mie cu 8 imi mergea ok, dar am pus 7 ultimate caci imi place mai mult.nu vad de ce tiar merge greu cu 8.

| express11 a răspuns:

El vine cu un mdos preinstalat ca sistem de operare, si daca nu stii, probabil de aceea nu merge8

| RAY a răspuns:

Windows 7 manca mai mult ca 8.1 asta e clar, faza e sa pui pe 32 de bites si original, chiar aseara am instalat pe un HP windows 7 tot cu configuratia ta mergea bine

| halogen001 a răspuns:

Merge un windows 7 pe 32 biti, chiar si 8.1, dupa care trebuie instalate si driverele de pe site-ul producatorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cu windows 8 iti ruleaza greu, cu 7 nici atat pentru ca are cerinte de sistem mai mari. Rula greu de la inceput sau mai tarziu?

| Gabi001 a răspuns:

Daca win8 iti merge greu, atunci 7 o sa-ti mearga ff greu.Mai bine bagi linux 17 mint kde ca e mult mai bun si mie imi ia doar 400 mb ram cand am si multe aplicatii deschis in rest ocupa 200mb ram.Merge si pe un jaf!

| xXAn0nymXx a răspuns:

Daca iti merge greu cu windows 8 nu prea a-s vede sa-ti mearga ok cu windos 7 deoarece windows 8 consuma mai putine resurse decat 7. da-mi detaliile laptopului ( placa video procesor gb ram etc)

| mrxmihaix explică (pentru xXAn0nymXx):

2gb ram, procesor dual core2.6 si placa video integrata

| Haha123 a răspuns:

Exact asa i s-a intamplat unei prietene, si pe langa ca mergea greu, i se bloca de multe ori. Ea si-a bagat windows 7 pana la urma, si din cate observ ii e bine asa. Succes!

| RAY a răspuns (pentru Haha123):

Blocajele pot aparea din cauze de hardware sau din cauza sistemului prost adica sti tu la ce ma refer luat de pe net