| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot conecta laptopul la TV, ca sa vedem un film pe ecranul de TV?

17 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Trebuie sa ai o placa video speciala care sa suporte conectarea la televizor, fie prin cablu coaxial, fie prin cablu s-video.

| đąиiعℓ a răspuns:

Daca ai tv HD cu iesire pentru PC il poti conecta prin cablu .....eu asa fac

| hândel a răspuns:

Cum nu dai multe detalii, iti dau un link unde poti afla ce cablu iti trebuie:
http://www.svideo.com/sv3rca.html

| endofstory a răspuns:

Sau cum fac eu - din laptop cu media center prin wireless intr-un ps3 si din ps3 in televizor

| endofstory a răspuns:

Ai placa video cu tv-out? daca da ce placa video? de fapt ce laptop ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Eu am un laptop acer aspire one si am conectat LCD-ul la el prin cablu VGA de monitor si nu merge nu imi apare nici o imagine pe tv desi cablul il detecteaza. Ce pot sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ anonim: trebuie sa setezi rezolutia la monitor, acelasi lucru am patit si eu, am scazut-o pana mi-a aparut imaginea de pe desktop. Asta dupa ce ai activat si cel de-al 2 lea display. Dupa ce iti apare imagine de pe desktop, deschizi playerul video si tragi fereastra pe celalalt display, adica pe tv. Cu cablu SVGA, nu ai decat imagine, ramane sa-ti rezolvi problema cu sunetul.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am un un dispozitiv chinezesc in care am 2 mufe hdmi 4 usb 2 s-video si av vreo 12 si are si 2 coaxial si optic si il am de 3 luni si merge perfect doar ca e cam mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva cablu hdmi-rgb nu exista?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.am si eu un laptop toshiba satellite L500 si tv LCD si vreau sa vad filme la tv de pe laptop.am cablul tot ce trebuie. dar trebuie sa ai niste setari pe calc. ca sa ti mearga? mersi as ras va rogg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai fratilor am conectat laptopu la tv cu un RGB da nu stiu in control panel sa transmit imaginea pe el. nu gasesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! am si eu un Acer aspire 6920 si la fel ca si altii nu reusesc sa conectez tv ul la laptop.am un cablu vga cu scart la tv, laptopul recunoaste tv ul dar nu am imagine deloc pe tv

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!
Am si eu un laptop Lenovo N200, am cablu s-video si o plasma Samsung, cand dau sa se conecteze pc-ul la plasma, se restarteaza. Care ar fi problema...placa video?

Alte răspunsuri
| Dragos1600 a răspuns:

Merge legat laptopul la Tv prin usb(adica usb in ambele capete). Mersi.