| hory_4987 a întrebat:

Cum pot fabrica o batatoare de porumb. Vreau si o schita daca se poate. Multumesc

1 răspuns:
| Ana10000100 a răspuns:

Buna! Am vazut mesajul tau pe TPU, exact aici, precum vezi si m-am gandit sa te ajut ...Hmmm, o batatoare de porumb?!
Uite, si eu cand eram mai mica vroiam sa construiesc ceva de genul o masinuta mica prin care te urci in ea si o conduci, ei bine aveam lemne, cuie, volan, roti si de toate, numai ca eram prea mica in plus trebuia si sa stiu cum sa le asez. Ei bine pentru situatia ta :
Este foarte foarte greu sa faci asa ceva, te-as sfatui sa faci ceva mai mic. Ei bine, o batatoare de porumb, depinde daca vrei sa fie mica sau mare.Iti trebuie tabla, daca vrei sa iti tai putin din marele lucru si sa se strice putin mai repede, din fier, este multa munca, depinde daca te-ai duce la cineva sa il platesti sa iti faca, crede-ma este tare greu. Si daca as sti cu cea mai mare usurinta ti-as spune! Trebuie sa ai o meserie anume pentru acest lucru, tata este si sofer si mecanic, ei bine a facut becuri (mari ) cum vezi in sali, la nunta. Si maturi, etc. Deci nu iti stiu varsta m dar daca esti mare ai putea face si tu o matura, de-alea nu din paie, de-alea cum se cumpara din market.