| Cosmin9 a întrebat:

Cum pot mari viteza de transfer pe un USB stick?
Multumesc mult!

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

La 17 noiembrie 2008 Intel a prezentat versiunea 1.0 a USB 3.0. Conform wikipedia, dispozitive USB 3.0 ce suporta un bus SuperSpeed care maresc viteza de transfer la maxim 5.0 Gbit/s vor fi disponibile in controlerele comerciale in a doua jumatate a anului 2009. Produse destinate utilizatorilor vor fi disponibile in 2010.
Mai multe citește aici http://www.itstuff.ro/reviews/computers/181.html
O seară frumoasă!

| ill_9239 a răspuns:

Nu se poate. Daca iti cumperi placa de baza cu usb3 atunci viteza poate fi de pana la 10 ori mai mare.