| marius22x a întrebat:

Cum pot sa am bluetooth pe windows 8.1? Nu merge.

10 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Are adaptor laptopul? Ai instalat driverul de la el?

| marius22x explică (pentru Zaygon):

Nu are adaptor.Nu stiu daca l-am instalat

| Zaygon a răspuns:

Si atunci cum vrei sa iti mearga daca nu ai adaptor la el. Du-te si cumparati un adaptor extern si dupa poti sa folosesti bluetoothul: http://www.pcgarage.ro/adaptoare-bluetooth/

| marius22x explică (pentru Zaygon):

Eu zic ca ar trebui sa am, mai ales ca laptopul e nou si majoritatea au Bluetooth incorporat deja.

| Zaygon a răspuns:

Zi modelul de laptop. Daca ai cauta doar driverul pe siteul producatorului.

| Zaygon a răspuns (pentru marius22x):

No, cauta driverul pe net si ar trebui sa iti mearga. Si eu am Lenovo g500 si pe windows nu merge bluetoothul cu tot cu drivere iar pe sistemele linux merge fara drivere

| Mario1999 a răspuns:

Salut! Toate telefonale actuale care vin cu sistem de operare Windows 8.1 beneficiaza de Bluetooth. Pentru a-l activa intra in setari, iar la sectiunea "Bluetooth" modifica starea din "Dezactivat" in "Activat". Bafta!

| marius22x explică:

Am uitat sa spun ca e vorba de laptop.

| Marryisdreaming a răspuns:

Cauti in start