| Simi03 a întrebat:

Cum pot sa decodez un Nokia (E51),as putea sa il decodez acasa?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

NU!

| Jipa95 a răspuns:

Ai putea, dar sa stii ca nu toate modelele pot fi decodate.
Cu ajutorul acestui utilitar, http://worldunlock-codes-calculator.soft32.com/free-download/?rel=center
WorldUnlock Coduri Calculator este un program gratuit pentru deblocarea Nokia, Siemens, Vitel, Maxel, Panasonic, LG, AEG, Samsung, şi telefoane mobile Motorola...
1 Selectaţi modelul de telefon din listă.
2 Introduceţi numărul IMEI a telefonului (Tastati * # 06 # pe telefon)
3Selectati ţară şi prestator de servicii în cazul în care telefonul a fost cumpărat.
4 Apăsaţi pe butonul: Calculaţi!
5 Software-ul Nokia va genera anumite coduri.
6 Dacă 7 coduri sunt afişate, utilizează codul care se încheie cu 7 primul.
7 Dacă nu funcţionează, apoi încercaţi o şi, în final 5.
8 Atunci când telefonul afişează "restricţie Sim off" este deblocat.
9 Dacă doar două coduri sunt afisate (1 şi 2) incearcale pe amandoua!

Codurile vor fi afişate pe forma: # pw + cod + n # Pentru a obţine p, w sau +, apasa pe butonul * de mai multe ori.

| Simi03 explică (pentru Jipa95):

Mda,cum ma asteptam eroare la deschiderea aplicatiei "Component 'MSCOMCTL.OCX' or one of its dependencies not correctly registred: a file is missing or invalid" Vreo rezolvare?!