| Erick1 a întrebat:

Cum pot sa fac ca un fisier Excel 2013 sa fie citit cu Excel 1998-2003?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate daca il convertesti la varianta mai veche.
Selectezi fisierul, dai Save as si de la Save as type alegi varianta pe care o ai tu pe calculator si apoi o poti folosi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Invers se poate. Asa, nu!

| horia2012 a răspuns:

Ca sa-l deschizi cu Office 2003 instaleaza asta gratuit:
http://www.microsoft.com/ro-ro/download/details.aspx?id=3
dupa instalare poti deschide orice fisier xlsx (2013) cu excel 2003. Si fisiere word poti deschide (docx).

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu poti! Nu poti sa citesti ceva cu o versiune superioara pe acelasi program cu o versiune inferioara, cum nu este posibil sa bagi intr-o mufa USB 2 una cu terminal USB 5 laughing Asta doar ca o comparatie ca nu are legatura.