| campanario a întrebat:

Cum pot sa imi activez bluetooth'ul?! Am laptop si cica il am incorporat in el. Am dat sa il caut dar nu il gasesc! Multzam de raspunsuriwinking

Răspuns Câştigător
| smartalogu a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta e foarte simplu. Pentru a-l activa trebuie sa indeplinesti 2 conditii: hardware si software. Presupunand ca ai bluetooth in laptop, pentru ca nu ne-ai dat si modelul de laptop, atunci trebuie sa existe si un butonel pentru a porni echipamentul hardware adecvat. Ori este butonel separat pe laptop, ori este butonel comun cu butonelul de la placa wireless. Uite-te atent. Dupa ce ai apasat pe el si ai pornit jucaria, in cazul in care nu ai driverele instalate, Windowsul va vedea acest lucru si iti va cere CD-ul de la laptop (cu care a venit laptupul). In cazul in care driverele sunt deja instalate atunci in stanga jos langa ceas ar trebui sa iti apara o iconita albastra cu semnul de la bluetooth pe ea. Cu un dreapta click pe ea o sa poti accesa unele din variantele de comunicare cu un alt dispozitiv, printre care si send and receive file. Sper ca ti-am fost de ajutor. Daca mai ai intrebari revin-o pe site sau cauta-ma la mitrynicolae@yahoo.com

| Geo1609 a răspuns (pentru smartalogu):

Mersi de ajutor

| Mastacan a răspuns (pentru smartalogu):

Am instalat un driver dar tot nu se deschide bluetooth. ce trebuie sa fak...astept un rasp

22 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Am windows 7. Eu ma duc la start si am dat acolo sarci cu bluetooth si mi l-o gasit automat.

| craniul a răspuns:

Buna intrebare nici eu nu stiu asta

| campanario explică:

Am Acer TravelMate 5720

Răspuns utilizator avertizat
| eubahhh a răspuns:

Eu am Acer si am un buton apas acolo si merge!

dar cred ca iti trebuie card usb pentru bluetooth chiar daca il ai incorporat depinde de mark!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut am o problema asemanatoare tot legat de bluetooth, am botit cateva taste printre care f3, eu activam bluetouth-ul inainte cu fn+f3.acum nu am habar cum sa-l pornesc, am cautat peste tot si in device manager dar nu mai aapre nicaieri bluetouth-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un laptop aspire d260...am bluetooth ca si program dar nu mil ddeschide... ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am reusit sa pornesc bluetooth. ul... dar nu stiu cum sa imi iau o melodie din laptop si sa o pun in telefon...help me!

| Dragosh209 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai.da-i un "search". dupa ce l-ai gasit dai click pe "send" sau "recive".iti va cere dispozitivul catre care vrei sa transferi,il cauti,alegi fisierul, in cazul tau melodia, si astepti sa o transfere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Waii! teHnoolgia asta îmi dăă bătăi de cap!
Niici eu nu stiiu!

| SadBlackAngel a răspuns:

Eu am Acer travelmate 4230 si nu gasec nicaeri cu sa activez bluetooth-ul, ajutati-ma

| Laurcaddy a răspuns:

Nici eu nu il gasesc sad Cine ma ajuta? big grin

| botezatu19 a răspuns:

Eu am Acer aspire v3 531G la mine se activeaza apasand FN SI F3

| loredana4 a răspuns:

Hei scuze dar am un presario si imi spune ca n-am hardware.ce pot sa fac? va rog ajutati-ma. vreau sa imi bag melodii pe telefon! cat mai repedeee!

| Alex_Fane_1982 a răspuns:

Salut am si eu un notebook multirama pc expert, va rog spuneti-mi si mie cum activez bluetooth-ul

| AlexandruStoica a răspuns:

Salut! am si eu aspire5735 si nu reusesc sa-mi activez bluetooth imi scrie:Bluetooth device not found. please verify that your Bluetooth is properly connected and turnez on va rog astept raspunsbig grin

| ralusycretz a răspuns (pentru AlexandruStoica):

Alexandru stoica, am avut si eu aceeasi problema si am rezolvat-o. in task bar iti apare icon-ul bluetooth, iar daca nu, ai o sagetica si dai pe ea si iti apare; apoi dai click pe acel icon si dai TURN ADAPTER ON! la mine a functionat. eu am bluetooth incorporat. multa bafta! happy

| Lazar_Yullyka_1994 a răspuns:

Eu am AsusX54C si nu imi gaseste bluetooth-ul, desi stiu ca il am.Please help mebig grin

| Petru_Mihaila_1953 a răspuns:

Cum dechid bluetooth?

| cel1rau a răspuns:

Am Acer aspire 5750g, as vrea sa stiu daca am bluetooth? si unde il gasesc