| AlyiX a întrebat:

Cum pot sa intru pe mess deci eu....cand intru si imi scriu ID: cutarica PAROLA:*************in fine asa imi apare "You account has been locked". am incercat aproape toate modalitatile pe care le stiu si aia cu Foregot youre pasword...nooooooooo ca imi cere e-mail alternative si eu NU AM ASA CV nu mi-am bagat cand am avut de mi-am facut id-u nu mi-am bagat asa si dupa aia crying nu am mai gasit numik ce sa facccrying((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( (((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Răspuns Câştigător
| Andre6 a răspuns:

Nu mai incerca sa intri pe el probabil ca cineva a incercat sa iti ghiceasca parola si a blocat contul.Cei de la yahoo au ales optiunea ca daca gresesti parola de 12 ori iti blocheaza id ul temporar daca imi amintesc bine parca 12 ore sau 24 asteapta o zi dupa care incearca dinou.bafta

| AlyiX explică (pentru Andre6):

Merci mult a mershappy

| Andre6 a răspuns (pentru AlyiX):

Cu placere

11 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

Daca inca nu stiti, ca sa va securizati mai bine conturile pe care le detine-ti, faceti o conectare a unui cont si cu celelalte servicii.
Ca de exemplu, sa presupunem ca aveti deja un id de messenger. Daca aveti un id de messenger, atunci aveti si un e-mail de la yahoo messenger. Nu mai ramane decat sa va mai faceti un cont pe google si sa conectati cele doua conturi (yahoo si google) intre ele. In cazul in care pierdeti parola sau vi se compromite unul din conturi, aveti posibilitatea sa recuperati parola pe celalalt cont. Google mai are o posibilitate de va securiza si mai bine contul, cu ajutorul telefonului mobil.

Concluzia: Conectati-va toate conturile intre ele, pentru o mai buna securitate.

Parerea mea: Creati-va 2 adrese de e-mail: 1 la yahoo si 1 la google.

| valentingb a răspuns:

Aveai o solutie: alternative id, dar zici ca nu ai
mai aveai o solutie: iti setai 2 intrebari la care sa raspunzi atunci cand contul ar fi blocat.Ti le-ai setat la vremea lor?

| AlyiX explică (pentru valentingb):

Le am setat dar nu-mi aparcrying((((((((( acolo aveam toate idurile appp nati crede cate iduri am maxim 15:d

| valentingb a răspuns (pentru AlyiX):

Daca,chiar nu iti arata ca ai avea alta solutie(desi ar trebui sa scrie pe undeva :apasa aici pentru a redobandi controlul) atunci fa-ti altul si usor -usor ii gasesti pe toti inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alternative e-mail e id-ul tău.@company.com
PS: Contul tău yahoo a fost blocat de către o persoană!
Te sfătuiesc să îţi schimbi parola!

| AlyiX explică:

Mi-a mers a doua zii yeeee

| marius007 a răspuns:

Stiu si eu am patit asa..pai cam poti sa-ti iei adio de la el caci nu mai ai cei face, ori ti la blokat ca a incercat cineva sa ti-l sparga, ori nu ai bagat de 3 ori pw bine consecutiv. ti l-ai blokat.

| walstar a răspuns:

O fi hackerit de cineva si ia schimabt parola. Nai ce sa faci decat sa faci alt id si sa nu dai ad la cei pe care ii cunosti.

| Sh_Atat_Claudia_1997 a răspuns:

Nu mai incerca sa intri si mai bine fa-ti alt ID de mess happy