| lemonlollipop a întrebat:

Cum pot sa-mi activez internetul pe un telefon Sciphone i68+ pe cartela orange Prepay? Dau fundita happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Nu as fi raspuns daca nu as fi vazut raspunsul pus de fraierul de mai sus. Amice, afla ca si eu am un astfel de telefon si sunt mai mult decat multumit decat el. Uite, da tu 3000 de lei pe un iphone si lasa-ma pe mine sa dau numai 250 pe o "copie" de-asta.
2. Sciphone e copie de iphone doar in mintea fraierilor. In realitate e un telefon ca oricare altul, dar vandut la un pret corect. E un sciphone, si nimic mai mult. Daca tu vrei sa vezi in el o clona de iphone e problema ta. Daca vi-l comandati direct din China puteti sa-l luati chiar cu 60-65 de dolari (transport inclus!). Ma scuzati, dar eu nu sunt dispus sa dau mai mult doar pentru un anume Jobs Steve are nevoie de bani sa umfle matzul in timp ce muncitorii chinezi din fabrica Apple se sinucid pentru ca salariile lor sunt de mizerie.
3. Si acum, la obiect: ce sa faci ca sa activezi netul pe Sciphone? Iata: te duci in Services > Data account >GSM. Iei un profil oarecare si il redenumesti in "Orange". Apoi ii dai edit si introduci urmatoarele date: Number: 544, User name: 40744945440 si parola pe care o gasesti pe site-ul Orange (cauta setarile de GPRS acolo), line type: analogue, DNS 000. 000. 000. 000; apoi te duci la setari GPRS si alegi profilul "Orange". Asta e tot! happy In caz ca nu reusesti, incearca sa intri pe site-ul Orange si cere setarile automate pentru Nokia 2610. Dupa ce activezi netul sa-ti bagi Opera Mini 4. 2, ca merge beton.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg cum ai putut sa dai banii pe o copie ieftina si proasta de iphone...